• Zápis do MŠ - oznam pre rodičov

• Vedenie školy ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob, Školská 4 oznamuje, že

zápis do MŠ pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční v termíne od 15. 5. 2023 do 19. 5. 2023, podľa rezervačného systému.

K zápisu je potrebné priložiť:

• Písomnú žiadosť spolu s potvrdením o zdravotnom stave a spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré bude obsahovať aj údaj o povinnom očkovaní (tlačivo: ziadost_o_predprimarne___lekarske_potvrdenie.pdf)
            • rodný list dieťaťa (originál) k nahliadnutiu,
            • ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
            • občianske preukazy obidvoch zákonných zástupcov k nahliadnutiu.

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné. Na predprimárne vzdelávanie v MŠ sa prijímajú deti v súlade so zákonom č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, v súlade s § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a v súlade s vyhláškou Ministerstva školstva SR č. 541/2021 Z. z. o materskej škole. Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2023 je predprimárne vzdelávanie povinné.

V súlade so Všeobecne záväzným nariadením obce Chorvátsky Grob č. 4/2021 o určení spádových materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Chorvátsky Grob (ďalej len „VZN č. 4/2021“) dieťa s trvalým pobytom v obci Chorvátsky Grob plní povinné predprimárne vzdelávanie v spádovej materskej škole určenej VZN č. 4/2021. Obec Chorvátsky Grob určila na svojom území dve spádové materské školy: a) Materská škola, Školská 4, Chorvátsky Grob ako súčasť Základnej školy s materskou školou, Školská 4, Chorvátsky Grob, b) Materská škola, Javorová alej 1, Chorvátsky Grob ako súčasť Základnej školy s materskou školou, Javorová alej 1, Chorvátsky Grob, ku ktorým určila aj konkrétne ulice v obci.

Ostatné podmienky prijímania detí do materskej školy určia riaditelia škôl po dohode so zriaďovateľom a zverejnia ich na verejne prístupnom mieste (budú oznámené vyvesením oznamu na budove uvedených materských škôl) alebo na vyššie uvedenom webovom sídle školy. Žiadosti ako aj podrobnejšie informácie k prijímaniu detí do materských škôl budú zverejnené na webových stránkach škôl:
            1. ZŠ s MŠ, Školská 4, Chorvátsky Grob - www.zschgrob.edupage.org/

2. ZŠ s MŠ, Javorová alej 1, Chorvátsky Grob - https://skolajavorka.edupage.org/

V Chorvátskom Grobe dňa 17.04.2023

OZNAMENIE_OBCE_termin_zapisu_do_materskej_skoly__2023_2024.pdf