• OKRESNÉ KOLO VO VYBÍJANEJ

• Dňa 29.11.2023 sa družstvo dievčat našej školy zúčastnilo na okresnom kole vo vybíjanej.

Súťaž sa konala na ZŠ Milana Rastislava Štefánika v Ivanke pri Dunaji. Prihlásených bolo 12 družstiev z okresu Senec. Hralo sa v troch skupinách po 4 tímy. V našej skupine boli okrem nás Dunajská Lužná, Bernolákovo a Ivanka pri Dunaji. V skupine sme prehrali všetky zápasy a do finále sme nepostúpili. Získali sme však cennú skúsenosť a veľké sympatie publika, nakoľko naše dievčatá boli zo všetkých najmenšie, ale zato bojovali ako levice. Súťažiť mohli dievčatá 5., 6. a 7. triedy. My sme však nemali ani jednu siedmačku, na rozdiel od iných tímov. Iné družstvá mali postavenú súpisku prevažne z dievčat 7. triedy. Výhodou do budúceho roku teda je, že naše reprezentantky sa budú môcť na súťaži zúčastniť aj na budúci rok a zúročiť tak nadobudnuté skúsenosti.

Do fotogalérie bol pridaný nový album OKRESNÉ KOLO VO VYBÍJANEJ.

• Piataci a šiestaci na Školskom pohári

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Piataci a šiestaci na Školskom pohári.

Naši piataci a šiestaci sa 20. 11. 2023 zúčastnili na okresnom predkole Školského pohára v malom futbale, ktorý organizuje Slovenský futbalový zväz. Chlapci ukázali svoje futbalové umenie, túžbu po víťazstve ale aj hru fair play a vzorne reprezentovali našu školu na ihrisku i mimo neho. Z piatich zúčastnených škôl sme sa umiestnili na treťom mieste a len kúsok športového šťastia rozhodol, že sme nepostúpili do ďalšie kola. Nevadí, skúsime to znova o rok.

Našu školu na turnaji reprezentovali: Tomáš Nižnan, Marek Varga, Šimon Varga, Matúš Turinič z 5.A, Nazar Berdar, Denis Fecko, Michal Križan a Oliver Žáček zo 6.A

Výsledky našich zápasov:

ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob 1:1ZŠ M. R. Štefánika Ivanka pri Dunaji (gól/y Tomáš Nižnan)

ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob  2 : 2ZŠ Veľký Biel (Michal Križan, Marek Varga)

ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob  2 : 3  ZŠ Bernolákovo (2 Oliver Žáček)

ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob5 : 2  ZŠ Nová Dedinka (Tomáš Nižnan, 2 Šimon Varga, Marek Varga, Oliver Žáček)

• Školský parlament - Deň boja za slobodu a demokraciu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský parlament - Deň boja za slobodu a demokraciu.

Vo štvrtok, 16. novembra, pri príležitosti štátneho sviatku 17. novembra ako Dňa boja za slobodu a demokraciu, si členovia Školského parlamentu uctili pamiatku vybraných rodákov našej obce, ktorí ani v časoch totalitných režimov nestratili vieru v základné hodnoty demokracie, pravdu a spravodlivosť, slušnosť a ľudskosť, odvahu a slobodu, a sú tak pre nás príkladom osobnej statočnosti a nezlomnosti v časoch spoločenskej neslobody a útlaku.

Členovia parlamentu si položením kvetu a zapálením sviece uctili:

Ferdinanda Takáča, kňaza a rehoľníka, ktorý bol pre svoju pomoc blížnym počas 2. svetovej vojny prenasledovaný a väznený nacistickým gestapom. Aktívne sa angažoval pri budovaní povojnovej Demokratickej strany na Slovensku. V roku 1955 bol za svoje náboženské presvedčenie a činnosť v cirkvi komunistickým režimom nespravodlivo odsúdený na osem rokov odňatia slobody, z ktorých päť aj odsedel.

Jána Ševčíka, samostatne hospodáriaceho roľníka a politického väzňa, ktorý bol počas komunistického režimu, pri násilnom zavádzaní kolektivizácie, nespravodlivo odsúdený v roku 1950 vo vykonštruovanom súdnom procese na 12 rokov odňatia slobody. Tesne pred prepustením v roku 1962 zahynul v Leopoldovskej väznici.

Evu Hatalovú, ovdovelú matku piatich detí, ktorá preukázala obrovskú statočnosť a s vedomím ohrozenia svojej slobody a života počas totalitnej vojnovej Slovenskej republiky, od októbra 1944 ukrývala vo svojom dome štyroch členov židovskej rodiny Marchfeldovcov, čím im s najväčšou pravdepodobnosťou zachránila životy.

• iBobor 💻

• Na našej škole sa v priebehu minulého týždňa uskutočnila informatická súťaž iBobor. Na súťaži si žiaci precvičovali vedomosti oblasti informatiky 💻.

Naša škola mala 172 súťažiacich a z nich až 51 úspešných riešiteľov, ktorí sa sa popasovali s rôznymi otázkami z oblasti informatiky (bezpečnosť na internete, práca s textovým editorom, nadväznosť krokov, logické myslenie).

• 🎍Poďakovanie🎍

• Chceli by sme sa srdečne poďakovať pani Dankovej, ktorá prišla vysadiť kvietky týchto kvetináčov. Aj malými krokmi vieme skrášliť náš spoločný priestor. ĎAKUJEME 🌼 🌺 🌹🎍

• Hudobné vystúpenie MIA

• Milí rodičia, dnes sa uskutočnilo hudobné vystúpenie MIA, na ktorom sme sa výborne zabavili. Tancovali a spievali sme si na známe pesničky. Vo fotoalbume na stránke nájdete albumy z oboch škôlok.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hudobné vystúpenie MIA.