• Školský parlament organizuje žiacku dobrovoľnú finančnú zbierku pre chlapca s ťažkým zdravotným postihnutím

• Dňa 20. septembra, počas nultej hodiny, sa členovia parlamentu zišli na svojom prvom stretnutí v tomto školskom roku. Stretnutie bolo vedené vo veľmi príjemnej atmosfére spestrenej spoločnými raňajkami.

Parlament jednohlasne prijal uznesenie, že v rámci týždňa dobrovoľníctva na našej škole zorganizuje žiacku dobrovoľnú finančnú zbierku na pomoc Maximovi, chlapcovi s ťažkým zdravotným postihnutím, pre ktorého sme počas minulého školského roka zbierali plastové vrchnáky.

Jednotliví členovia parlamentu o organizovaní zbierky informovali svojich spolužiakov. Žiakov na prvom stupni informovali triedne pani učiteľky.

Základné informácie o zbierke:

Zbierka sa uskutoční súbežne s bielou pastelkou, teda v piatok 23.9.2023.

Príspevok je dobrovoľný. Prispeje len ten, kto môže, kto chce a koľko chce.

Žiaci boli poučení, aby peniaze nepýtali od rodičov, ale aby prispeli zo svojich úspor, či vreckového.

Maximovi rodičia o organizovaní zbierky nevedia.

Vyzbierané peniaze, spolu s plastovými vrchnákmi, odovzdá Maximovým rodičom vybraný člen parlamentu. Bližšie informácie o Maximovi, ktoré člen parlamentu získa pri odovzdaní výnosu zo zbierky, parlament odprezentuje žiakom školy, prípadne aj ďalšej verejnosti prostredníctvom webovej stránky - samozrejme v rozsahu, s ktorým budú súhlasiť Maximovi rodičia. (Škola isté informácie má, no nedovolí si ich s ohľadom na GDPR, zatiaľ verejne publikovať.)

Členom parlamentu ďakujeme za vyvinutú aktivitu a prajeme im veľa úspechov pri ďalšom napĺňaní ich mandátu.

• Biela pastelka

• Verejná zbierka BIELA PASTELKA, ktorá je určená na pomoc nevidiacim a slabozrakým ľuďom, sa uskutoční aj na našej škole.

Už tento piatok 23. septembra od 8:00 do 12:00 hod. bude triedy obchádzať tím dobrovoľníkov s kasičkami, do ktorých môžu deti prispieť ľubovoľnou sumou.

Za akúkoľvek pomoc vopred ďakujeme!

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.