• 21. 05. 2022

Trnava

Na tomto výlete si žiaci našej školy pekne zabehali v meste Trnava. Hrali sme hru mocný opasok a po nájdení všetkých dukátov sme si zaslúžili odmenu v podobe dobrého jedla a zmrzliny.

• 6. 11. 2021

Ondrejský cintorín

Dušičkové obdobie zavialo žiakov spoznávať aj históriu Ondrejského cintorína. Pani sprievodkyňa žiakom porozprávala a ukázala rôzne zaujímavosti na malom priestore, ktoré žiakov veľmi oslovili. Spoznávali a objavovali, boli nadšení zo súťaže, veľa sa pýtali.

• 23. 10. 2021

Povesťová Bratislava

Pri ďalšom skvelom výlete žiaci našej školy spoznávali povesti bratislavských fontán a studní. Prešli sa centrom mesta, skúmali fontány, objavovali studne a vypracovávali pracovný list, aby vedeli jednotlivé povesti prerozprávať aj svojim rodičom / starým rodičom.

• 16.11.2019

Budatínsky hrad

Dňa 16.11. sa deti a pani učiteľky rozhodli dobiť Budatínsky hrad. Tento hrad sa nachádza v meste Žilina a môžete v ňom vidieť rôzne modely hradu (Budatínskeho hradu) alebo iba hradiska, ktoré sa nachádzalo na tom mieste.

Takisto tam videli aj veľkú mapu Uhorska, kde našli aj našu obec, Chorvátsky Grob. Pani sprievodkyňa deťom poukazovala rôzne zbrane, napríklad meče s tupým hrotom používali kati a meče s ostrým používali rytieri na boj. Ukázala nám aj ihlice, ktoré v minulosti používali ľudia na šamanské rituály. Výlet sa všetkým deťom páčil a vo vlaku sa správali maximálne slušne.

• 19.10.2019
            • Čachtický hrad

Na Čachtickom hrade sídlila grófka Alžbeta Báthoryová. Ľudia ju prezývali aj „krvavá“ grófka. Niektoré legendy ju opisujú ako zlú panovníčku, ale aj ako veľmi milú ženu. Hovorí sa, že sa kúpala v krvi mladých žien, aby bola stále mladá. K Čachtickému hradu sa viaže veľmi veľa povestí. Dňa 19.10. Čachtický hrad navštívili aj deti z krúžku Cooltúra.