• Naša MŠ

•

Riaditeľkou školy je Mgr. Petra Húleková.

Prevádzka v MŠ je od 6:45 h. do 17:00 h.

Materská škola je jedným z útvarov právneho subjektu – Základná škola s materskou školou (ZŠ s MŠ) a tvorí ju pracovisko v obci Chorvátsky Grob. Materská škola poskytujú celodennú výchovu a vzdelávanie s možnosťou poldennej dochádzky dieťaťa do materskej školy.

Pracovisko MŠ na Školskej 6 sa nachádza na 1. poschodí budovy a tvoria ho tri triedy. Dve triedy plnia funkciu dennej i oddychovej miestnosti. Na popoludňajší odpočinok sa v nich rozkladajú  plastové stohovateľné ležadlá. Jedna z troch tried má k dispozícii samostatnú spálňu. Komunikačná chodba slúži aj ako šatňa pre deti. Každá trieda má svoje hygienické zariadenie. Jedlo sa podáva deťom naraz, v školskej jedálni. Ohradený školský dvor je spoločný pre ZŠ s MŠ. K dispozícii je trávnatá plocha s kopcom na sezónne hry detí, pódium a detský areál. Detské ihrisko MŠ je z tohto priestoru odčlenené a samostatne ohradené. Tvoria ho detské hracie a športové prvky (preliezačka so šmykľavkou, prevažovačky, kruhový kolotoč, vláčik, domček s kuchynkou), prekryté pieskovisko s pergolou a lavičkami. Vydláždenú plochu pred pódiom je možné využívať aj na účely prenosného dopravného ihriska. Vstup do materskej školy je samostatný, z dvora pre ZŠ a MŠ.

Je tu 6 kvalifikovaných učiteliek, 1 prevádzkový zamestnanec, ktorý sa stará o hygienu a čistenie priestorov MŠ.

Deti i pedagógovia sa pravidelne podieľajú na estetickej úprave a výzdobe interiéru MŠ. Pre deti, ale najmä ich rodičov sú určené nástenky s environmentálnym a ekologickým zameraním. Vnútorné i vonkajšie prostredie poskytuje deťom možnosti pre hrové (interaktívne tabule), bádateľské (náčinie a UP k prírodovednému i fyzikálnemu poznaniu, skúmaniu, experimentovaniu) i športové aktivity. V materskej škole kladieme dôraz na dodržiavanie pitného režimu - podáva sa pitná voda.

Prevádzka v MŠ je: od 6:45 h. do 17:00 h.