• Základné informácie

• Vážení rodičia

Chceme pre Vaše deti vytvoriť prostredie, kde sa budú stretávať len zdravé deti. Nakoľko sa blíži chrípkové obdobie a naším cieľom je zamedziť šíreniu sa infekčných ochorení, obraciame sa na Vás, rodičia, aby ste boli voči svojmu dieťaťu i druhým deťom ohľaduplní a vodili do MŠ len zdravé deti. Preto Vás prosíme, pokiaľ sa u Vášho dieťaťa vyskytnú niektoré z nasledovných príznakov infekčného ochorenia, aby ste svoje dieťa do MŠ nepriviedli a preliečili ho doma.

1. Respiračné ochorenia sprevádzané zvýšenou teplotou.
          2. Infekčné soplíky i bez teploty ( žltý, zelený hustý soplík ).
          3. Hnisavé oči
          4. Kašeľ
          5. Sladké chrasty
          6. Hnačky, zvracanie
          7. Výsypové ochorenia
          8. Vši

Čo dať dieťaťu do skrinky? - Všetky veci je treba podpísať.

• Papučky, ortopedickú obuv alebo sandáliky s bledou podrážkou (nie šlapky a kroxy ! - dbáme na bezpečnosť a hygienu)
          • Pyžamu (vankúšik)
          • Náhradné oblečenie (pre prípad zašpinenia alebo zamokrenia): spodné prádlo, tričko, tepláky (krátke nohavice), ponožky (pančušky)
          • Ruksak alebo igelitovú tašku na odev a iné veci detí
          • Pohár na pitný režim
          • Pre 1. a 2. triedu jednu obľúbenú označenú – podpísanú plyšovú hračku (do postieľky) pre pocit blízkosti domova
          • Hrebeň prípadne kefu na vlasy (dievčatá do skrinky)

Čo do materskej školy nepatrí:

• Žuvačky, cukríky, sladkosti
          • Plienky, cumlík do pusy !
          • Drobné predmety, ktoré by mohli vložiť do úst a nosa, ..., cenné predmety (retiazky, náramky, prstene)
          • Jedlo a pitie