• Karneval v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval v ŠKD.

Ešte pred jarnými prázdninami, dňa 15. februára 2023, sa naši prvostupniari zabavili na karnevale. Pedagógovia pre deti pripravili krásne vyzdobené priestory, fotokútik, fašiangové občerstvenie, súťaže, odmeny. Nechýbala ani chytľavá hudba a tanec.

Aj na fotkách vidno, že si deti karneval poriadne užili.

• MŠ Školská - Predstavenie Mici a Mňau

• V piatok, 20.1., nás navštívili sestričky Mici a Mňau so svojím predstavením "Zimná olympiáda". Niečo nové sme sa naučili, dokonca sme si aj zacvičili, ale najmä sme sa všetci zabavili. ⛷️⛸️

• Dotácia na stravu v školskej jedálni

• Vážení rodičia,

venujte pozornosť nasledujúcemu oznamu.

Od 1. 1. 2023 dochádza k zmene zákona ohľadom nároku na dotáciu na stravu v školskej jedálni.

Nárok na dotáciu naďalej majú:

• deti v hmotnej núdzi alebo žijúce zo životného minima;
            • deti navštevujúce posledný ročník MŠ (predškolák) alebo ZŠ (žiak ZŠ) žijúce v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatňuje na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia (daňový bonus)

Vzhľadom na upravenú výšku daňového bonusu od 1. 1. 2023 platí, že deťom, ktoré dovŕšili 15 rokov veku, už nebude možné poskytnúť dotáciu na stravu bez predloženia čestného vyhlásenia o neuplatnení si daňového bonusu (nebude umožnený súbeh poskytovania dotácie na stravu a poberania daňového bonusu).

​​​​​​​Žiadosť obsahujúcu meno a adresu dieťaťa spolu s podkladmi potvrdzujúcimi oprávnenosť dieťaťa na poskytnutie dotácie (čestné vyhlásenie o neuplatnení daňového bonusu, potvrdenie o posúdení príjmu domácnosti) je potrebné zaslať na mailovú adresu jedalen@skolachorvatskygrob.sk.

Cestne_vyhlasenie_prelozene_UK_01.01.2023.docx

Cestne_vyhlasenie_od_01_01_2023.docx

Formular_na_posudenie_prijmu.docx

Formular_na_posudenie_prijmu_UA-SK_(1).docx​​​​​​​

• Vianočná akadémia

• Predvianočný čas na našej škole patrí aj vianočnej akadémií, ktorá sa tento školský rok konala v utorok 20. decembra 2022. Všetci prítomní mali možnosť na chvíľu sa zastaviť a zamyslieť sa nad pravým významom Vianoc. Koledy, tance a básničky v podaní našich žiakov vyčarili úsmev na tvári všetkým zúčastneným.

• Vianočné trhy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné trhy.

V stredu 14. decembra 2022 sa v našej škole konali vianočné trhy. Každá trieda si pripravila stánok s ručne vyrobenými výrobkami alebo maškrtami. Usilovnosť žiakov odmenili všetci návštevníci, ktorí naše vianočné trhy v hojnom počte navštívili.

• Vianočné trhy v škole

• Deti našej farnosti budú na vianočných trhoch ponúkať kalendár á 10eur. Výťažok bude použitý pre deti v pastoračnom centre.

• Vianočné trhy vo Viedni

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné trhy vo Viedni.

Dňa 2. 12. 2022 uskutočnila naša škola výlet na Vianočné trhy do Viedne. Zúčastniť sa mohli aj rodinní príslušníci. Prvá zástavka bola v čokoládovni v Kitsee. Tu si deti aj ich mamičky urobili zásoby na blížiaceho sa Mikuláša. Ďalšia zástavka bola v nákupnom centre v Brucku. Zdržali sme sa 2 hodiny na klasických Vianočných nákupoch. No a potom už nasledoval cieľ našej cesty Vianočné trhy vo Viedni. Zvolili sme trhy pri radnici, ktoré sú najväčšie a pre deti najpestrejšie.Tohto roku aj s rozsvieteným kolotočom a veľkým klziskom.

• WORKSHOP – „Rozumiem tomu, čo čítam“

• Dňa 29. 11. 2022 sa uskutočnil workshop na podporu čitateľskej gramotnosti pre žiakov 5., 6. a 8. ročníka. Reakcie žiakov boli pozitívne, jednotlivé aktivity ich zaujali, čo po ukončení vyjadrili v malej ankete. Páčilo sa im netradičné poňatie čítania, práce s textom a následné riešenie tvorivých úloh zameraných na čítanie s porozumením. Menej ich zaujala práca v skupine, čo súviselo s vyšším počtom žiakov a hlučnejšou pracovnou atmosférou. Pri realizácii podobných aktivít by bolo vhodné členenie na menej početné kolektívy žiakov.  Všetci zúčastnení sa zhodli , že takéto netradičné poňatie získavania čitateľských zručností  je tiež zaujímavá forma učenia sa a radi by ju ešte uvítali.

• Koľko lásky sa zmestí do škatuľky od topánok

• Naša škola sa po prvýkrát zapojila do celoslovenského projektu „Koľko lásky“. Do projektu sa zapojili všetky triedy a v piatok 2. decembra 2022 odniesli žiaci naplnené škatuľky na zberné miesto na našom obecnom úrade.

Spoločnými silami sme pripravili viac ako 50 škatuliek, ktoré budú odovzdané osamelým seniorom žijúcim v našej dedine i v rôznych zariadeniach po celom Slovensku.

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že riaditeľ Základnej školy Školská 4, 900 25 Chorvátsky Grob poskytuje podľa §150 ods.5 zákona 245/2008 Z.z. (školský zákon) všetkým žiakom základnej školy dňa 18. 11. 2022

riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

sken.pdf​​​​​​​