• Naučme sa triediť v triede

Naučme sa triediť v triede

Vážení rodičia projekt Občianskeho združenia pri ZŠ a MŠ Javorová alej uspel v 5. ročníku grantového programu nadácie Tesco "Vy rozhodujete My pomáhame" a bol zaradený medzi tri projekty o ktorých budú zákazníci hlasovať.

Od 21.01.2019 nás môžete podporiť vhodením hlasovacieho žetónu do nádoby projektu "Naučme sa triediť v triede". Nádoba bude umiestnená v predajniach Tesco OC Vajnoria, Čierna Voda Ivanka pri Dunaji .

Prečo by ste mali podporiť práve náš projekt?

Naučme deti triediť odpad už v škole /škôlke a stane sa to pre ne rovnako prirodzené ako umývanie zúbkov a rúk. Radi by sme deťom v ZŠ a MŠ Javorová alej zakúpili nádoby na triedený zber odpadu a naučili ich odpad správne triediť. Zároveň budú môcť deti sledovať koľko odpadu v triede vyprodukujú a koľko ho vedia vytriediť. Deti budú mať možnosť vlastným pričinením prispieť k ochrane životného prostredia, čím podporíme budovanie ich zodpovedného vzťahu k svojmu okoliu.

Aj vďaka Vášmu hlasu môžeme získať od Nadácie Tesco až 1200 Eur na kúpu nádob na triedenie odpadu pre ZŠ a MŠ Javorová alej .

Ďakujeme OZ pri ZŠ a MŠ Javorová alej

Katarína Bálintová

• Environmentálni experti - aktivita ,,Kráľovstvo včiel "

• V školskom roku 2018/2019 sa naša škola zapojila do projektu s názvom Environmentálni experti. Vďaka tomuto projektu hneď v novom roku do našej školy v rámci projektu pricestovala putovná celoslovenská hra ,,Kráľovstvo včiel“ .Svoje vedomosti zo života, chovu a ochrane včielok si smeli  vyskúšať všetci žiaci našej školy. Dozvedeli sa veľa nového nielen o tom, ako funguje včelia rodina počas roka, ale aj  čo je pastva, aké nástroje používa včelár pri práci, overili sme si sily v poznávaní medonosných kvetov, stromov...V hre niet porazených! Veríme, že získanými vedomosťami z nás vyrastú múdri mladí ľudia, ktorí si vážia prírodu :-)