• Vianočná akadémia 2018

• Slávnostná vianočná akadémia - dobrá nálada a pocit hrdosti na svoje deti

ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob, Školská 4 ,900 25 Chorvátsky Grob,21.12.2018

Prítomní si mohli vychutnať spev, moderný i ľudový tanec, hru na flaute, harmonike  či pôvabné tanečné vystúpenia.

Vianoce sú obdobím, počas ktorého sa každý snaží byť s blízkymi, keď si uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty a obetavosti. Atmosféra týchto dní je plná spomienok i očakávaní a nič nie je bežné ani všedné, napriek tomu, že Vianoce sú každý rok. Tíško prichádza tento zvláštny čas, keď sa stretávajú rodiny, príbuzní a známi, keď si sadáme k spoločnému stolu, aby sme sa tešili z jedinečnej sily, ktorej hovoríme rodinné puto. ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob v tomto predvianočnom období zorganizovala Vianočnú akadémiu, ktorá sa uskutočnila dňa 21.12.2018 v Kostole sv. Jána Pavla II a v Kostole Krista Kráľa. Naši šikovní žiaci v spolupráci s pedagógmi pripravili program bohatý na rozličné vystúpenia. Prítomní si tak mohli vychutnať spev, moderný i ľudový tanec, hru na flaute, gitare, harmonike  či pôvabné tanečné vystúpenia.  Na konci si účinkujúci spolu s prítomnými zaspievali Tichú noc. Rodičia, ale aj ostatní hostia si domov odniesli  skvelú predvianočnú náladu a pocit hrdosti na svoje deti.

• Prednáška o včelách

• Fenomenálne včely

Všetci vieme, aký veľký a nenahraditeľný význam majú pre človeka včely.

Porozprávať o včelách, o ich fungovaní  v úli a ich význame prišli v decembri našim deťom porozprávať členovia organizácie APIS CARPATICA.

Okrem toho, že sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavostí, mohli ochutnať oblátky s medom a vyrobiť si vlastnú sviečku.

Deti boli nadšené, s veľkým záujmom sledovali výklad, video i činnosti, ktoré mali včelári pripravené. Z celého srdca ĎAKUJEME Apis Carpatica a tešíme sa na spoluprácu aj v budúcnosti!

RNDr. Katarína Katinová

• Vianočné prianie

ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob Vám praje pokojné vianočné sviatky a šťastný Nový rok 2019

• Pozvánka na Vianočnú akadémiu 2018

• Vážení milí rodičia a priatelia školy !

Srdečne vás pozývame na Vianočnú akadémiu, ktorá sa uskutoční dňa 21.12.2018. Vianočná akadémia na Javorovej aleji sa začne o 9:00 v Kostole sv. Jána Pavla II., na Školskej o 10:30 v Kostole Krista Kráľa. Tešíme sa na vašu účasť.

• Mikuláš v ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob

• Mikuláš v ZŠ s MŠ Chorvátsky Grob!

Už je to veru tak. Aj naše deti  sa dnes dočkali. Každá trieda si pod vedením triednej pani učiteľky pripravila program pre Mikuláša. Detské očká svietili od radosti a očakávania už od rána. Príde? Nezabudne na nás? A naozaj prišiel – milý pán Mikuláš, krásny anjelik a nezbedný čertík. Prišiel a rozdával nielen darčeky, ale aj úsmevy na všetky strany. A deti sa tešili, recitovali, spievali, usmievali sa.......

Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať OZ pri ZŠ a MŠ Chorvátsky Grob a OZ pri ZŠ a MŠ  Javorová alej za prekrásne mikulášske balíčky, ktoré venovali našim deťom. Ďakujeme všetkým pani učiteľkám a aj ochotným rodičom.

Takisto veľké ďakujeme patrí obecnému úradu, že zabezpečil skvelého Mikuláša, krásneho anjelika a čertíka nezbedníka. Boli ste výborní!

Ďakujeme patrí aj firmám BoniFructi - Dobré Jablká,  Bio obchod Kengurka, Zelovoc Červené Jabĺčko.

Veríme, že si takúto skvelú akciu zopakujeme opäť o rok!

• OZNAM MŠ

• O Z N A M

Vážení rodičia,

materská škola bude v dňoch od 27.12.2018 do 04.01.2019 (vrátane) uzatvorená.

T.j. MŠ bude v prevádzke do 21. 12. 2018 (piatok pred vianočnými sviatkami) a opäť otvorená od 07. 01. 2019 (pondelok).

PRÍSPEVOK na čiastočnú úhradu nákladov spojených s pobytom dieťaťa v MŠ​ (60 € mesačne) BUDE v mesiacoch DECEMBER a JANUÁR UPRAVENÝ nasledovne:

december 2018 – 42, 86 €,

január 2019 – 49, 56 €.

Dôrazne žiadame rodičov, aby príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s pobytom dieťaťa v MŠ za mesiace december 2018 a január 2019 uhrádzali v prepočítanej výške.

Pozn.: Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s pobytom dieťaťa v MŠ sa neuhrádza za predškolákov.